Książki Neala Lozano są dziś znane na całym świecie. Jego Modlitwa uwolnienia została już przetłumaczona na 16 języków, nie każdy jednak wie, że pierwsze tłumaczenia wszystkich jego książek ukazały się w języku polskim.

"Te książki przemieniły mnie samą, moje myślenie, relację z Bogiem, są też podstawą naszej posługi w Domu Miłosierdzia. A książeczki dla dzieci wciąż czytamy naszym córkom i wciąż jesteśmy nimi poruszeni. Miały duży wpływ na nas jako rodziców i stały się dla nas ogromnym błogosławieństwem." (Małgosia)

Nowość!
Swoją najnowszą książkę Neal napisał we współpracy z synem, Mattem Lozano. Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto szuka Boga: napisana przejrzystym językiem, prosta w przesłaniu, chwytająca za serce. Doświadczenie płynące z jej lektury przynosi nadzieję i głębokie uzdrowienie serca. To nie jest abstrakcyjny wykład, ale podróż ku odkrywaniu tego, co Bóg czuje do swoich dzieci. Na jej stronach można osobiście spotkać się z Jego miłością, a to prowadzi do budowania relacji z Nim na nowym, znacznie głębszym poziomie.

Jako przygotowanie do modlitwy gorąco zachęcamy do przeczytania książki Neala Lozano pt. Modlitwa uwolnienia cz. 1 i cz. 2.  Oto co pisze o niej autor:

"Wielu ludzi korzysta z pomocy psychoterapeutów, wyznaje swoje grzechy, stara się prowadzić życie skoncentrowane na Bogu i robi wszystko, co jest w ich mocy, by uwolnić się od duchowych więzów w pewnych dziedzinach swego życia, a jednak im się to nie udaje. Wielu pełnych wiary i ducha chrześcijan zmaga się z ukrywanymi grzechami, nałogami czy lękiem, których źródło tkwi w kłamstwie przykrywającym działanie złych duchów. Być może nigdy nie przyszło im do głowy, że mogą potrzebować uwolnienia.

Mam nadzieję, że tak książka przyczyni się do przywrócenia zrównoważonego, bezpiecznego i pełnego wiary podejścia do posługi uwolnienia. Jednak moim głównym celem jest przemówienie do serc tych, którzy szukają głębszego nawrócenia u naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi. Jezus jest tym, który nas wyzwala, On jest prawdą i On powiedział, że prawda nas wyzwoli."

Wiele osób czyta tylko pierwszą część Modlitwy uwolnienia, nie zdając sobie sprawy z tego, że w oryginale część 1 i cześć 2 stanowią jedną całość i tak zostały pomyślane przez autora. Gorąco zachęcamy do lektury drugiej części.

Mówi ona o tym, jak pomagać innym w modlitwie uwolnienia i jak stosować w praktyce zasady opisane w pierwszej części książki. Zamieszczone w niej ciekawe przykłady i świadectwa sprawiają, że będzie ona pomocna także dla tych, którzy rzadko mają sposobność do służenia modlitwą innym. 

Jak pisze autor: "Nikt nie jest odporny na działanie złych duchów. Szatan stara się kusić, oszukiwać, wiązać i niszczyć dzieła Boga w naszym życiu. Ta książka mówi o wolności od jego wpływów, wolności nadziei. Wolność ta staje się naszym udziałem, gdy uczymy się współpracować z łaską Boga i wkraczać w zwycięstwo, które On już dla nas zdobył.

Książka ta, autorstwa o. Remigiusza Recława, jest doskonałym uzupełnieniem modlitwy o uwolnienie metodą pięciu kluczy Neala Lozano. Po doświadczeniu tej modlitwy dobrze byłoby nadal rozmawiać z Bogiem o tym, co przeżyliśmy. Książka proponuje 15 rozważań modlitewnych, opartych na specjalnie dobranych fragmentach Pisma świętego. Można je praktykować przez 15 dni lub wracać do nich raz w tygodniu, mając wówczas propozycję modlitewną na 15 tygodni. Korzystanie z tej książki pomoże w głębszym przygotowaniu się do modlitwy o uwolnienie bądź utrwali jej owoce.

Proponowane medytacje sprawdzą się również w codziennej modlitwie Pismem świętym lub jako synteza rekolekcji ignacjańskich.

Kiedy ukazały się pierwsze części książki Modlitwa uwolnienia, model modlitwy według „pięciu kluczy” rozpowszechnił się na całym świecie. Gdy zaczynało napływać coraz więcej świadectw uwolnienia, jej autor, Neal Lozano, postanowił napisać podręcznik, który mógłby służyć pomocą wszystkim, którzy podejmują trud posługi uwolnienia w tak wielu zakątkach świata.

Niniejszy Podręcznik dla posługujących stanowi rozwinięcie tematów podjętych w drugiej części Modlitwy uwolnienia. Z pewnością nie tylko poszerzy wiedzę wszystkich, którzy już korzystają z modelu pięciu kluczy, ale również ośmieli tych, którzy czują się powołani do tej modlitwy, ale jeszcze jej nie podjęli. Mądre, praktyczne wskazówki, opracowane na podstawie lat doświadczenia, zachęcą do niesienia wolności w Chrystusie bez koncentrowania się na demonach, ale skupiając się na Bogu i Jego działaniu w życiu chrześcijan.

 

Powrót starszego brata to pierwsza książka Neala Lozano. Jest ona oparta o historię starszego brata z przypowieści o marnotrawnym synu, stanowiąc głęboką, przeprowadzoną sercem analizę jego relacji do ojca i brata.

Książka ta jest przeznaczona dla tych, których Jezus przestał cieszyć i którzy stracili smak wiary. Jak odnowić swoje serce? Jak na nowo zapłonąć dla Jezusa? Jak przestać wyliczać swoje braki i przyczyny niezadowolenia? Neal Lozano opowie ci o tym zarówno na podstawie własnych doświadczeń, jak i na przykładzie wielu osób, którym posługiwał.

Jeśli wciąż walczysz z tymi samymi grzechami i pomimo wielu starań nie udaje ci się odzyskać prawdziwej wolności, a ponadto dręczy cię poczucie winy, wstydu lub bezradności, chociaż korzystasz z sakramentu pojednania – sięgnij po książkę Przeciwstawiajcie się diabłu Neala Lozano. Autor pokazuje, w jaki sposób kłamstwa podsuwane przez złe duchy mogą stać się przyczyną naszych grzechów i problemów osobistych.

Książka przedstawia praktyczne podejście do modlitwy o uwolnienie, która jest sposobem walki duchowej. Ma ona swoje źródło w nauczaniu i tradycji Kościoła katolickiego. Model pięciu kluczy, opracowany przez Neala Lozano na podstawie trzydziestoletniego doświadczenia, stanowi most pomiędzy sakramentem pojednania a egzorcyzmem. Książka Przeciwstawiajcie się diabłu pomoże:
– rozpoznawać działanie złych duchów,
– zobaczyć, że skuteczne uwolnienie z mocy złych duchów może być procesem spokojnym i bezpiecznym,
– zrozumieć różnicę pomiędzy egzorcyzmem a modlitwą o uwolnienie, a także zobaczyć, w jaki sposób modlitwa o uwolnienie może łączyć się z sakramentem pojednania,
– poznać świadectwa osób, które doświadczyły uwolnienia dzięki posłudze według modelu pięciu kluczy.

Przeciwstawiajcie się diabłu jest rzetelnie opracowaną książką, która ułatwi prowadzenie dialogu na temat modlitwy o uwolnienie i egzorcyzmu. Zainteresuje każdego, kto pragnie nieść pomoc osobom szukającym duchowej wolności.

„Dlaczego zawsze przed snem robisz mi na czole krzyżyk?” – pytanie zadane tacie przez małą Anię prowadzi do odkrycia głębi prawdziwego błogosławieństwa. Błogosławieństwa doświadczonego także przez Pana Jezusa dzięki Mamie, która opowiadała Synowi historię o Jego cudownym narodzeniu. Dociekliwe pytanie Ani: „Czy mnie pobłogosławisz?” zachęci rodziców do wypowiadania błogosławieństwa wprost do ich dzieci i rozbudzi w dzieciach pragnienie tych wyjątkowych słów – nadziei i miłości.

Podczas przyjęcia urodzinowego Ania odkrywa w sobie marzenie, które Bóg złożył w jej sercu. Na spacerze z ukochaną babcią, w przepięknym ogrodzie pełnym słoneczników, prosi ją odpowiedź na pytanie: „Co mogę dać Bogu?”. Historyjka opowiadana przez babcię o małym chłopcu, który wszystko, co miał, ofiarował Bogu, wyjaśnia, że najlepsze prezenty to te, które otrzymaliśmy od samego Boga i przekazaliśmy innym. Opowiastka o Ani zadającej pytanie: „Co mogę dać Bogu” pomoże dzieciom zrozumieć, czym jest prawdziwy dar i obdarowanie, a także poznać cudowny, Boży plan dla ich życia.

 

Ania jest już na tyle duża, żeby spędzić noc w domu swoich dziadków. Kiedy zasypia, duży dom przestaje być tak przyjazny, jak za dnia. Dziewczynka troszkę onieśmielona zadaje pytanie: „Czy Bóg widzi mnie w ciemności?” Dzięki tej miłej i ciepłej historii dzieci mogą nauczyć się odwagi w życiu i stawiania czoła ich wielkim trudnościom. Uczą się też „widzieć Jezusa oczami wiary” – i dowiedzieć się, że On nie tylko wciąż na nie patrzy, ale także bardzo je kocha.